Dom » Artykuł sponsorowany » Mop obrotowy rotacyjny – lśniąca podłoga bez uciążliwego szorowania

·

·

lśniąca podłoga

Mop obrotowy rotacyjny – lśniąca podłoga bez uciążliwego szorowania

Masz dość czasochłonnego mycia i polerowania na kolanach paneli i płytek? Najwyższa pora zatroszczyć się nie tylko o stan podłogi, ale również o swój komfort i zdrowie! Kluczem do efektywnego mycia podłogi jest umiejętny dobór akcesoriów do sprzątania. Nieocenionym wsparciem w walce o nieskazitelny porządek w domu jest mop obrotowy (rotacyjny) – niezawodny sprzęt, który skutecznie usuwa zabrudzenia z każdej powierzchni. Czym charakteryzuje się mop obrotowy? W jaki model warto zainwestować? Sprawdź nasze rady!

Czym charakteryzuje się mop obrotowy/rotacyjny?

Paskowe, sznurkowe, płaskie, okrągłe, gąbczaste i ze spryskiwaczem… Wybór mopów dostępnych na rynku jest zaskakująco szeroki! Wśród ogromu dostępnych modeli niesłabnącą popularnością cieszy się mop obrotowy – funkcjonalny sprzęt o charakterystycznej konstrukcji. Co go wyróżnia?

Standardowy zestaw składa się z dwóch elementów: okrągłej szczotki umieszczonej na trzonku oraz wiadra z wyciskaczem. Przemyślany system rotacyjny umożliwia odsączanie nadmiaru wody bez brudzenia rąk, schylania się i używania siły. System rotacyjny pozwala na dopasowanie poziomu wilgotności do rodzaju podłoża – delikatnego parkietu, paneli czy płytek ceramicznych. Mechanizm możesz wprawić w ruch poprzez dociśnięcie trzonkiem mopa albo wciśnięcie pedału umieszczonego u podstawy wiadra. Każdy wariant zapewnia wygodę.

Dla kogo mop obrotowy? Niezawodne rozwiązania, które pokochasz!

Mop okrągły spełni oczekiwania każdego, kto ceni niezawodne rozwiązania. Nowoczesne modele są wyposażane w duże, puszyste szczotki o szerokim zakresie ruchów. Tego typu sprzęt pozwoli sprawnie umyć podłogę w domu o pokaźnym metrażu. Funkcjonalny system płukania i odsączania podnosi efektywność pracy, a jednocześnie odciąża mięśnie. Przemyślany system spełni oczekiwania alergików i osób mających wrażliwą, skłonną do podrażnień skórę. Korzystając z mopa obrotowego, ograniczasz do minimum kontakt z bakteriami znajdującymi się w brudnej wodzie i na końcówce myjącej.

Mop okrągły ze szczotką z mikrofibry – pewny wybór do każdej powierzchni

Czynnikiem mającym kluczowe znaczenie dla jakości nowego mopa jest materiał, z którego jest wykonana szczotka. Najlepsze mopy obrotowe są wyposażane w puszystą, dużą końcówkę z miękkiej mikrofibry – tkaniny, która zrewolucjonizowała branżę household. Dlaczego?

Mikrofibra składa się z niezwykle cienkich włókien poliestrowych i poliamidowych. Niteczki tworzą gęstą sieć o wyjątkowych właściwościach: dużej chłonności, zdolności czyszczących i polerujących, a także odporności na uszkodzenia, odkształcenia i mechacenie. Mikrofibra doskonale usuwa zaschnięte zabrudzenia już za jednym pociągnięciem. Cząsteczki zatrzymywane są w środku i nie wzbijają się w powietrze. Co ważne, aby aktywować możliwości włókien, wystarczy zmoczyć końcówkę w czystej wodzie, a następnie ją odsączyć. Ograniczenie detergentów jest korzystne dla zdrowia domowników, a także dla planety. Mop stosowany na sucho zbierze kurz, zwierzęcą sierść i włosy.

Mop okrągły z końcówką z niezastąpionej mikrofibry jest uniwersalny. Możesz wykorzystać go do czyszczenia każdej powierzchni – gładkich płytek ceramicznych, laminowanych paneli, porowatego kamienia, naturalnego drewna i desek kompozytowych pokrywających taras i balkon. Mikrofibra nie pozostawia smug i zacieków na gładkich materiałach.

Mocno zabrudzoną końcówkę możesz bez obaw prać w pralce. Mikrofibra przystosowana jest do prania w temperaturze około 40 stopni (najczęściej). Aby tkanina nie straciła swoich właściwości, pierz ją w delikatnych płynach. Ostre detergenty, wybielacze i środki zmiękczające mogą negatywnie wpłynąć na strukturę włókien, a tym samym również ich właściwości.

Wybierz mądrze!

Nowoczesny mop wykonany z solidnych materiałów może służyć Ci przez wiele lat. Aby sprzęt zachował swoją nienaganną formę i zapewniał maksymalny komfort użytkowania, pamiętaj o kilku regułach:

  • klasyczny mop okrągły nie dociera w narożniki i wąskie zakamarki. Możesz rozwiązać ten problem, wybierając nowoczesny model z łamaną płytką. Tego typu końcówka doczyści listwy przypodłogowe i inne szczeliny;
  • mycie podłogi, zwłaszcza w domu o dużym metrażu, jest niemałym obciążeniem dla pleców. Mop z regulowanym trzonkiem pozwoli Ci przybrać naturalną, wyprostowaną pozycję podczas sprzątania. Teleskopowe kije możesz regulować w szerokim zakresie, dostosowując w ten sposób konstrukcję mopa do swojej budowy anatomicznej i osobistych preferencji;
  • wybierz model wykonany z solidnych materiałów. Trzonek nie powinien odkształcać się pod wpływem nacisku, zapas odpinać się od płytki na skutek energicznych ruchów, a wiadro tracić koloru przez środki chemiczne używane do sprzątania;
  • zwróć uwagę na wiadro. Najlepiej sprawdzają się pojemniki z „dzióbkiem” umożliwiającym wygodne opróżnianie pojemnika bez rozchlapywania wody wokół umywalki. Rączka powinna być solidna, abyś mógł swobodnie przenosić ciężkie wiadro po schodach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *